Echolalia

Zgłoszenie do artykułu: Echolalia

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwa:

Echolalia

Data powstania:

2001

Informacje

Zespół wykonuje psychodeliczną muzykę etniczną. Jego nazwa nawiązuje do znanego z niektórych chorób psychicznych i nerwic objawu, polegającego na automatycznym, natrętnym powtarzaniu usłyszanych słów i dźwięków.

Powstał w 2001 r. z inicjatywy Tomasza „Bauchmiela” Jureckiego (współpraca z projektem Karpaty Magiczne, Lenie, Okularsy Antidepression, współpraca Czerwie) – grającego na yirdaki oraz słowackich instrumentach pasterskich itp. i Tomasza Głuca – handsonic, kbrd., cl. (Okularsy Antidepression, Lenie) po rozpadzie zespołu Intertribal, który ten pierwszy tworzył wspólnie z Wojciechem „Pinokiem” Sochaczewskim – voc., djembe (Nanorobots, Okularsy Antidepression, Skiski eks-Dream Drummers, współpraca z Eloe).

Z zespołem współpracuje Janusz Kubek (współpraca z projektem Karpaty Magiczne, Que Passa), grający na takich instrumentach, jak: djembe, tabla, darbukka i Dominik Muszyński – perc. (Czerwie). Grupa koncertowała głównie w Krakowie (m.in. Kawiarnia Naukowa, Strefa 22). W swoim repertuarze ma muzykę inspirowaną muzyką etniczną, zabarwioną szerokim spektrum brzmień elektronicznych. Jej kompozycje to głównie improwizacje oparte na tradycyjnych motywach, z elementami psychodelii i niewielką domieszką clubbingu[1].

Bibliografia