Zgłoszenie do artykułu: Harlem

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwa:

Harlem

Data powstania:

1993

Informacje

Zespół blues-rockowy utworzony w 1993 r. w Olsztynie. Debiutancki skład: Krzysztof Jaworski – g., Wiesław Sałata – bg., Ryszard Wolbach – voc., g., lider, Jarosław Zdankiewicz – dr. W 1994 r. Wiesława Sałatę zastąpił Stanisław Czeczot. W tym samym roku zadebiutował oficjalnie na koncertach w Olsztynie i na antenie TVP w plebiscycie Muzyczna Jedynka. Wystąpił na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, Olsztyńskich Nocach Bluesowych, Przystanku Woodstock. Z zespołem gościnie koncertowali i nagrywali m.in. Maciej Balcar i Krzysztof Cugowski. W 2001 r. Stanisława Czeczota zastąpił Radosław Zagajewski, zaś jego w 2004 r. Wojciech Kuzyk[1].

Bibliografia

1. 

Wolański, Ryszard

2. 

http://harlem.net.pl/
Oficjalna strona internetowa zespołu Harlem [odczyt: 01.12.2011].