Hot Sexy Mamas

Zgłoszenie do artykułu: Hot Sexy Mamas

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwa:

Hot Sexy Mamas

Rain Dogs

Data powstania:

luty 1999

Informacje

Zespół Hot Sexy Mamas powstał w lutym 1999 w składzie: Patrycjusz Smoleń – voc., Piotr Róg – g., Sławomir Wesołowski – bg. i Tomasz Polek – dr., zastąpiony w 2001 r. przez Dariusza Dunaja – dr. Zanim doszło do powstania zespołu – Piotr Róg, Sławomir Wesołowski i Marcin Nawrot – bg. utworzyli pierwszy nieformalny skład. W II połowie 1997 r. Marcina Nawrota zastąpił Bartosz Niedzielski – voc. W 1998 r. Sławomir Wesołowski wraz z Patrycjuszem Smoleniem i Remigiuszem Gawlikiem – bg. utworzyli skład Rain Dogs, który po roku przekształcił się w pierwsze, blues-rockowe, wcielenie Hot Sexy Mamas. Równolegle Sławomir Wesołowski grywał z Piotrem Rogiem i Tomaszem Polkiem, tworząc utwory, które stały się trzonem repertuaru kolejnego, cięższego oblicza zespołu, co zostało udokumentowane na płycie demo z 1999 r. W swojej muzyce łączy szeroką gamę odmian rocka – od funky i bluesa po Cold Wave i grunge. Obok własnych kompozycji wykonuje covery takich wykonawców, jak: Dire Straits, Mad Season, Pearl Jam, Red Hot Chili Peppers, The Rolling Stones, gdzie wspomagają go Bartosz Niedzielski i Remigiusz Gawlik. Zespół wziął udział w wielu przeglądach i zagrał kilkadziesiąt koncertów, głównie w krakowskich klubach[1].

Bibliografia

1. 

Rabiański, Radosław

2. 

http://hsm.webpark.pl/
Oficjalna strona internetowa zespołu Hot Sexy Mamas [odczyt: 14.04.2010].