Hot Swing

Zgłoszenie do artykułu: Hot Swing

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwa:

Hot Swing

Data powstania:

1997

Informacje

Nazwa zespołu nawiązuje do legendarnej formacji Hot Club De France w składzie z Django Reinhardtem i Stephane’em Grappellim. Hot Swing powstał w 1997 r. z inicjatywy Wojciecha Marcinowskiego – vno, lider tuż po jego powrocie z Francji. Obok niego kwartet tworzą: Tomasz Kobiela – g., Marek Piątek – g. i Michał Rapka – cb.

Występuje głównie w Krakowie (m.in.: „Harris Piano Jazz Bar”, „Drukarnia”, „Kornet”, „Piec’art”). Regularnie uczestniczy w Festiwalu „Stary Jazz w Krakowie”. Brał również udział w Old Jazz Meeting w Iławie (1999 r.) i Cracow Summer Jazz Festival w Piwnicy pod Baranami (2000 r.). Próbka jego swingowych możliwości została utrwalona na składance pt. The Best Of Cracow Jazz, vol. 3.

Z zespołem współpracują: Piotr Domagała, Jan Gonciarczyk, Michał Heller, Zbigniew Jamróz, Jacek Korohoda, Tomasz Kupiec, Józef Michalik, Grzegorz PiętakAdam Pukalak[1].

Bibliografia

1. 

Rabiański, Radosław

2. 

http://www.hotswing.pl/
Oficjalna strona internetowa zespołu Hot Swing [odczyt: 01.12.2011].