Illusion

Zgłoszenie do artykułu: Illusion

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwa:

Illusion

Data powstania:

1992

Data rozwiązania:

1999

Informacje

Gdański zespół rockowy utworzony w sierpniu 1992 r. w składzie: Paweł Herbasch – dr., Tomasz Lipnicki – voc., g., lider, Jerzy Rutkowski – g., Jarosław Śmigiel – bg. Debiutował na koncertach klubowych w Niemczech w 1993 r. W tym samym roku zwyciężył w konkursie Marlboro Rock-In w Sopocie, brał udział w Festiwali Muzyki Rockowej w Jarocinie w latach 1993–1994. W 1993 ukazał się debiutancki CD Illusion. Koncertował na wszystkich ważniejszych imprezach rockowych w kraju, m.in. na Odjazdach w Katowicach, Festiwalu Muzyki Rockowej w Węgorzewie, a także w Niemczech i Szwajcarii. Rozwiązał się w 1999 r. O powstaniu zespołu i początkach kariery opowiada książka wydana w serii Antologia polskiego rocka pt. Illusion – Kły[1].

Bibliografia