Irena Urbańska i Klezmerzy

Zgłoszenie do artykułu: Irena Urbańska i Klezmerzy

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwa:

Irena Urbańska i Klezmerzy

Data powstania:

1992

Informacje

Zespół Irena Urbańska i Klezmerzy powstał w 1992 r. jako rezultat oczarowania klimatem muzyki żydowskiej. Obecnie tworzą go: Irena Urbańska – voc., lider, Lesław Lic – cl., Bogdan Zięba – acc. i Roman Ślazyk – cb. Zespół dysponuje bogatym repertuarem, na który składają się pieśni w języku jidysz: modlitewne, obrzędowe, obyczajowe i popularne, a także instrumentalne melodie klezmerskie. Zagrał ponad 800 koncertów. Na stałe współpracuje z galerią i kawiarnią artystyczną „Ariel” na krakowskim Kazimierzu. Występował w całej Polsce i za granicą, m. in.: w Niemczech, Szwajcarii, we Francji, Włoszech, w Kanadzie i USA. Wielokrotnie brał udział w prestiżowych festiwalach, jak: Festiwal Kultury Żydowskiej w Krakowie, Jüdische Kulturtage w Monachium i Sacro Art Hannover[1].

Bibliografia