Zgłoszenie do artykułu: Kram

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwa:

Kram

Data powstania:

1971

Data rozwiązania:

1978

Informacje

Zespół pop-rockowy utworzony w 1971 r. w Koszalinie z inicjatywy gitarzysty i wokalisty Ryszarda Pokorskiego. Zadebiutował podczas lokalnych imprez rockowych. Wystąpił na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 1973 r. Koncertował w kraju wspólnie z węgierskimi zespołami Omega i Scorpio. Wylansował kilka przebojów, m.in.: Zabita woda, Tam gdzie ty, Biała sowa, Radość snówNasze kung-fu. Ostatni skład: Wiesław Gay-Sołgała – voc., Roman Konigsmann – voc., bg., Wojciech Nowak – dr., Ryszard Pokorski – voc., g., lider, Andrzej Wilklisz – kbrd., voc. Istniał do 1978 r[1].

Bibliografia