Muzykanci

Zgłoszenie do artykułu: Muzykanci

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwa:

Muzykanci

Data powstania:

1996

Informacje

W 1996 r. – wraz z mężem Janem Słowińskim – założyła grupę Muzykanci. Ten tworzony przez dwa małżeństwa (także Alicja i Jacek Hałasowie) zespół należał do ścisłej czołówki polskiego folku (zawiesił działalność w 2002 r.). Był wielokrotnie nagradzany na prestiżowych festiwalach muzyki folkowej, m.in.: wygrał II edycję Festiwalu Polskiego Radia „Nowa Tradycja” w 1999 r. i otrzymał Grand Prix festiwalu „EuroFolk” (także Nagroda Specjalna dla Joanny Słowińskiej za indywidualność sceniczną). Nagrał trzy płyty: Muzykanci w 1999 r., Gore gwiazda... w 2002 r. i A na onej górze... w 2002 r. – z solowym udziałem Joanny Słowińskiej jako pieśniarki i skrzypaczki. Jego debiutancka płyta Muzykanci zdobyła w plebiscycie dziennikarzy i krytyków muzycznych tytuł „Folkowego Fonogramu Roku”[1].

Bibliografia