Nastolatki

Zgłoszenie do artykułu: Nastolatki

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwa:

Nastolatki

Data powstania:

1962

Data rozwiązania:

1966

Informacje

Zespół wokalno-instrumentalny utworzony w 1962 r. we Wrocławiu w składzie: Bronisław Minałto – bg., Mieczysław Misiewicz – pf., Aleksander Nowacki – voc., g., lider, Bronisław Wolański – dr. Zadebiutował w 1963 r. na Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie, gdzie zajął II miejsce. Podczas trasy koncertowej po kraju występował z finalistkami szczecińskiego festiwalu – wokalistkami Sławą Mikołajczyk, Katarzyną SobczykMarianną Wróblewską. W 1964 r. wystąpił na Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu, dokonał też pierwszych nagrań dla archiwum Rozgłośni Polskiego Radia we Wrocławiu i wystąpił w programie TV w Łodzi. W 1966 r. zajął II miejsce w Wiosennym Festiwalu Muzyki Nastolatków w Gdańsku. Ostatni skład: Adam Bielawski – dr., Aleksander Nowacki – voc., g., lider, Adam Szladow – g., Natan Walden – bg. Rozwiązał się jesienią 1966 r[1].

Bibliografia