Zgłoszenie do artykułu: Nazar

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwa:

Nazar

Data powstania:

1991

Informacje

Duet wokalno-instrumentalny utworzony w marcu 1991 r. przez Nazara – voc. i Szymona Wysockiego – kbrd. (jednocześnie muzyka zespołu De Mono). Nazar był wcześniej solistą grupy Art-Caffé, wystąpił z grupą Black Box na Międzynarodowy Festiwalu Piosenki Sopot ’90, śpiewał także w wystawionym przez warszawską scenę prezentacje spektaklu Piosenki amerykańskie. Na repertuar duetu składają się kompozycje Szymona Wysockiego z angielskimi tekstami Nazara.

W 1991 r. duet wystąpił na Międzynarodowy Festiwalu Piosenki w Sopocie, gdzie otrzymał nagrodę British Airways i Polskiego Radia. W tym samym roku ich teledysk do piosenki Memory of You zajął I miejsce na Festiwal Polskich Wideoklipów „Yach Film”. W 1991 r. ukazał się też pierwszy CD Nazar: Inout, wydany przez Zic Zac. Na Festiwal Sopot ’92 duet otrzymał nagrodę programu TV Lalamido, czyli porykiwania szarpidrutów za piosenkę Lullaby. Występował na wielu koncertach w kraju, prezentował swoje piosenki w plebiscytach radiowych i TV[1].

Bibliografia