Spontanarracja

Zgłoszenie do artykułu: Spontanarracja

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwa:

Spontanarracja

Sponta

Data powstania:

1999

Informacje

Zespół powstał w 1999 r. jako Sponta. Pierwszy skład utworzyli: Maciej „Żoołv” Warda, Erwin „Wyjan” Wyjadłowski, Jakub „Giedo” Kędzierski, Wojciech „Mejzol” Muzyk i Tomasz „Słodki” Kubiak. Od kwietnia 2005 r. Spontanarracja występuje z „żywym bandem” w składzie: Tomasz „Słodki” Kubiak – g., Paweł „Basolog” Kuźmicz – bg., Jarosław „Szopen” Olszewski – kbrd., Tomasz „WRC” Hertz – dr. i DJ „DMC”.

W kwietniu 2001 r. zespół nagrał nielegal, na którym znalazły się takie kompozycje, jak: Pozytywka, Marzenia, Cali my czy Zmuszać do myślenia. W 2002 r. ukazał się drugi nielegal pt. Radioaktywni, na którym można znaleźć takie utwory, jak: 3maj się, 180˚ czy Życie Przyspieszyło. Na popularnej składance EHO Pozytywki (2002 r.) znalazł się utwór Spontanarracji pt. Nieprosta liryka. Muzyka prezentowana przez Spontanarrację to pozytywny hip-hop, w którym słychać inspiracje wieloma gatunkami muzycznymi, takimi choćby jak: punk rock, reggae, funk i jazz.

Zespół grywa regularnie w krakowskich klubach. Wśród jego najważniejszych koncertów można wymienić udział w pożegnalnym koncercie Paktofoniki (Spodek, 2003 r.) oraz występ na imprezie Creuzfeld und Jacob OnAnOn Dike, gdzie zagrał obok Iluminacji, Intoksynatora, Tru KruCzarno Na Białym (Rotunda, 2002 r.). W latach 1995–1997 „Żoołv” i „Wyjan” tworzyli duet Nie Do Zdarcia. W latach 1997–1998 wspomniany duet oraz „Giedo” stanowili trio SS (Syndykat Słów) (m.in.: Corrida, Śmierć, Epidemia). W między czasie „Żoołv” i „Wyjan” grali w hardcore’owym zespole Nonrape[1].

Bibliografia