Zgłoszenie do artykułu: Tru Kru

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwa:

Tru Kru

Sentencja

Data powstania:

2000

Informacje

Zespół Tru Kru powstał w 2000 r. z inicjatywy „Świętego” i „Seeb-R’a”. Święty rozpoczął działalność hip-hopową jeszcze w 1996 r. od składu Czarno Na Białym (CNB). Obok niego CNB tworzyli: „Mercedresu”, Jasiek i Struna. „Seeb-R” zaczął w tym samym roku w ramach tworzonej z „Brodą”, „Uską” i „Pączkiem” 18-tki (do 1997 r.). Na jej bazie powstała formacja NH, do której dołączył „Święty” (po opuszczeniu CNB). Po rozpadzie NH „Święty”, „Seeb-R” i „Broda” utworzyli właściwe Tru Kru (zespół nazywał się początkowo Sentencja).

Od początku swojej działalności zespół był blisko związany z Zooteką, dzięki czemu brał udział w wielu imprezach zorganizowanych przez agencję. Pod nazwą Sentencja wystąpił w imprezowym wydaniu projektu Master Plan (Blue FM, 2000 r.) oraz na DJ’s Battle: Warszawa vs. Kraków (Kinoteatr PTK, 2000 r.). Już jako Tru Kru wystąpił m.in. jako support Wzgórza Ya Pa 3 (Jubilatka, 2001 r.) i support WWO (Klub 38, 2001 r.). W listopadzie 2001 r. wziął udział w imprezie promującej składankę KRK Rap Atak (Rotunda). Z innych ciekawych imprez należy wymienić występ podczas premiery filmu Tuse’go DJ’s Super Cuts (Extreme Club, 2002 r.) i koncert charytatywny Creuzfeld und Jacob OnAnOn Dike (Rotunda, 2002 r.).

Za podkłady zespołu odpowiada niezmiennie „Święty”, który współpracował też przy nagrywaniu płyt Intoksynatora (utwór Piwko) i FIRMY (utwór Bazyle). Z jego bitów korzystał też „Sabot”. Na produkcjach „Świętego” odcisnęły się brzmienia ragga, hip-hopu latynoskiego, ska i punk rocka.

Skład współpracował również z DJ-em „DMC” i Zusem[1].

Bibliografia