Kolaboracja

Zgłoszenie do artykułu: Kolaboracja

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Tytuł:

Kolaboracja

Wykonwca wg wydawcy:

Dezerter

Data wydania:

1987

Wydawca:

Klub płytowy „Razem”

Numer katalogowy:

RLP 020

Nośnik:

LP

Data nagrania:

czerwiec 1987

Infomacje

W 1987 r. Dezerter miał wreszcie możliwość zarejestrować pierwszą długogrającą płytę w Polsce. W związku z istniejącą cenzurą, nie obeszło się bez kłopotów. Cenzor zażądał zmian w tekstach i okładce albumu oraz zakazał tytułu „Kolaboracja”. Zespół uparł się zaś, aby ingerencje cenzury były słyszalne dla odbiorców i zamiast zmieniać zakwestionowane słowa umieścił w ich miejsce „piki”. W związku z tym nakład płyty został ograniczony i była ona dostępna tylko dla wybrańców należących do klubu płytowego[3].

Bibliografia

1. 

Wolański, Ryszard

2. 

https://www.dezerter.com/dyskografia
Oficjalna strona internetowa zespołu Dezerter [odczyt: 02.01.2014].

3. 

https://www.dezerter.com/dezerter/Historia
Oficjalna strona internetowa zespołu Dezerter [odczyt: 28.07.2020].

4. 

http://kppg.waw.pl/Strona%202019/etykiety.php?plyta=10351
Katalog Polskich Płyt Gramofonowych [odczyt: 28.07.2020].