Biolik, Leszek

Zgłoszenie do artykułu: Biolik, Leszek

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwisko:

Biolik, Leszek

Data urodzenia:

26 lutego 1965

Miejsce urodzenia:

Gliwice

Informacje

Polski muzyk rockowy, producent muzyczny i basista. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV.

Od 2006 do 2011 roku członek zespołu Wilki, wcześniej grał między innymi w Republice, Obywatel G. C., Grzegorzu z Ciechowa, Madame oraz uczestniczył w nagrywaniu solowych albumów Roberta Gawlińskiego, Fiolki Najdenowicz, Marcina Rozynka, oraz drugiej płyty grupy The Car Is on Fire.

Odkryty w pewnym sensie przez Grzegorza Ciechowskiego – wcześniej wraz z Włodkiem Kiniorskim i współpracownikami współtworzył zespół PAFF.

Został jurorem w programie MTV Rokuje[1].

Bibliografia

1. 

https://www.polskirock.eu/leszek-biolik,m310,biografia.html.
Archiwum Polskiego Rocka [odczyt: 04.09.2016].