Cieślak, Mikołaj

Zgłoszenie do artykułu: Cieślak, Mikołaj

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwisko:

Cieślak, Mikołaj

Data urodzenia:

1973

Miejsce urodzenia:

Warszawa

Informacje

Artysta kabaretowy związany z Kabaretem Moralnego Niepokoju od początku jego istnienia. Ukończył filologię polską na Uniwersytecie Warszawskim. Jest również poetą – wraz z Robertem GórskimPrzemysławem Borkowskim wydał tomik wierszy Zeszyt w trzy linie[1].

Występuje także w sztukach teatralnych i filmach, między innymi w teatrze Capitol w komedii Marka Modzelewskiego Szwedzki stół (2012) oraz w komedii Roberta Górskiego Zdrówko (2013). W 2015 r. zagrał w Teatro di Astra w Turynie w polsko-włoskiej koprodukcji Quasi-Paradiso (Prawie raj) w reżyserii Roberta Talarczyka.

Zagrał epizodyczną rolę strażaka w serialu Badziewiakowie w 1999 r. Następnie wcielił się w „mordercę serów” w 13 posterunku. Grał Piotra w Złotym środku (2009)[2].

Bibliografia

1. 

http://www.polskieradio.pl/10/1093/Artykul/1098573,Mikolaj-Cieslak-czasem-zabawa-zaczyna-sie-po-wystepie
Artykuł Mikołaj Cieślak: czasem zabawa zaczyna się po występie na stronie internetowej Polskiego Radia [odczyt: 10.11.2016].

2. 

http://www.filmweb.pl
Strona internetowa Filmweb [odczyt: 10.11.2016].

3. 

Kozłowska, Agnieszka