Górski, Robert

Zgłoszenie do artykułu: Górski, Robert

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwisko:

Górski, Robert

Data urodzenia:

14 kwietnia 1971

Miejsce urodzenia:

Warszawa

Informacje

Artysta kabaretowy, pisarz, autor spektakli i tekstów satyrycznych, lider Kabaretu Moralnego Niepokoju. Ukończył filologię polską na Uniwersytecie Warszawskim. Wraz z Przemysławem BorkowskimMikołajem Cieślakiem wydał tomik wierszy Zeszyt w trzy linie. Przez krótki czas pracował w agencji reklamowej jako copywriter[1]. Jest pomysłodawcą i reżyserem Kabaretowej Nocy Listopadowej oraz Tygodnika Moralnego Niepokoju. Pisze komedie i teksty dla innych zespołów. Od 2009 r. wraz z Marcinem Wójcikiem z kabaretu Ani Mru-Mru współprowadził telewizyjny Kabaretowy Klub Dwójki, a następnie Latający Klub Dwójki. Występuje w serialu improwizowanym Spadkobiercy[2].

Bibliografia

1. 

http://www.kabaretmoralnegoniepokoju.pl/
Strona internetowa Kabaretu Moralnego Niepokoju [odczyt: 10.11.2016].

2. 

Kozłowska, Agnieszka
Archiwum prywatne.