Filar, Jerzy

Zgłoszenie do artykułu: Filar, Jerzy

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwisko:

Filar, Jerzy

Data urodzenia:

23 kwietnia 1953

Miejsce urodzenia:

Rzeszów

Informacje

Piosenkarz, gitarzysta, kompozytor, także autor tekstów piosenek. Absolwent Wydziału Elektroniki Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Debiutował w 1973 r. w zespołach studenckich. Występował wielokrotnie na Festiwalu Artystycznym Młodzieży Akademickiej FAMA w Świnoujściu. W 1975 r. współtworzył grupę Nasza Basia Kochana, z którą zdobył na Festiwalu Piosenki i Piosenkarzy Studenckich w 1976 r. w Krakowie I nagrodę zespołową oraz wyróżnienie indywidualne za własną piosenkę pt. Samba sikoreczka. Jest laureatem I nagrody w koncercie piosenki aktorskiej na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej Opole ’85 za Star a nie. Od początku lat 80-tych występuje jako wykonawca własnych ballad. Współpracował jako kompozytor i aranżer z Jackiem Cyganem, kabaretem Pigwa Show, Grażyną Łobaszewską, Januszem Rewińskim, Dorotą Stalińską i Wałami Jagiellońskimi. W 2001 r. nagrał autorski CD J. Filar: Cienie[1].

Bibliografia