Gajkowski, Bogdan

Zgłoszenie do artykułu: Gajkowski, Bogdan

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwisko:

Gajkowski, Bogdan

Pseudonim:

Kapitan Nemo

Data urodzenia:

4 maja 1950

Miejsce urodzenia:

Warszawa

Informacje

Kompozytor, gitarzysta, keyboardzista, także autor tekstów piosenek. Absolwent Wydziału Filologii Angielskiej Uniwersytetu Warszawskiego. W czasie studiów grał w amatorskich zespołach muzycznych. Pierwszych nagrań dokonał w 1979 r. Piosenki Dzieci muzykiBędzie niedziela znalazły się na SP, wydanym przez Tonpress. Prowadził jeden z pierwszych w kraju zespołów soulowych Magiczna Maszyna. Współpracował z Izabelą Trojanowską, dla której napisał piosenki BrylantyNic_naprawde_Nic naprawdę, włączone do repertuaru LP Izabela Trojanowska: Układy.

W 1983 r. pod pseudonimem Kapitan Nemo nagrał trzy SP, wydane przez Tonpress. Rok później pod tą nazwą zadebiutował zespół rockowy, z którym wystąpił na koncertach w Warszawie i Poznaniu oraz za granicą. Jest kompozytorem piosenek do tekstów Andrzeja Mogielnickiego i własnych oraz ilustracji muzycznych do filmów telewizyjnych i reklamowych[1].

Bibliografia