Geppert, Edyta

Zgłoszenie do artykułu: Geppert, Edyta

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwisko:

Geppert, Edyta

Data urodzenia:

27 listopada 1953

Miejsce urodzenia:

Nowa Ruda

Informacje

Piosenkarka. Ukończyła z wyróżnieniem Wydział Piosenki Średniej Szkoły Muzycznej w Warszawie w klasie Piotra Loretza. Zadebiutowała w 1984 r. na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, gdzie zdobyła I nagrodę. Współpracowała z kabaretami Wojciecha MłynarskiegoJana Pietrzaka. Od 1985 r. występuje z własnymi recitalami z repertuarem polskim oraz piosenkami w języku francuskim, hiszpańskim i angielskim. W 1987 r. przebywała w Paryżu na stypendium Ministra Kultury i Sztuki i rządu francuskiego. Wzięła udział w koncercie z okazji 100-lecia paryskiej Olympii. Koncertowała w Belgii, Czechosłowacji, Francji, Niemczech, ZSRR, Wielkiej Brytanii oraz w ośrodkach polonijnych USA, Kanady i Australii. W 2002 r. nagrała piosenkę Na Krakowskim czy w Nohant promującą film Chopin. Pragnienie miłości (reż. Jerzy Antczak).

Jest laureatką:

– I nagrody na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu w 1984 r.,

– nagrody im. Karola Musioła na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej Opole ’84 za interpretację piosenki Jaka róża, taki cierń,

– Grand Prix oraz nagrody FIDOF na festiwalu w La Valetta (Malta) w 1985 r.,

– I nagrody w kategorii recitalu na Ogólnopolskich Spotkaniach Estradowych OSET w Rzeszowie w 1985 r.,

– Złotej Liry i nagrody publiczności na festiwalu w Bratysławie w 1985,

– Grand Prix za Och życie kocham cię nad życie oraz I nagrody w koncercie piosenki aktorskiej i kabaretowej za To nic, że to sen na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej Opole ’86,

– „Wiktora” dla najciekawszej osobowości TVP w latach 1987–1988,

– II nagrody i nagrody dziennikarzy na festiwalu w Scheveningen (Holandia) w 1990 r.,

– Grand Prix na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej Opole ’95 za Idź swoją drogą.

W 1998 r. ukazał się CD Edyta Geppert: Pamiętnik, czyli kocham cię życie, zawierający niepublikowane na CD nagrania z lat 1984–1985[1].

Bibliografia