Izbicki, Franciszek

Zgłoszenie do artykułu: Izbicki, Franciszek

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwisko:

Izbicki, Franciszek

Właściwie:

Maklakiewicz, Franciszek

Data urodzenia:

1915

Miejsce urodzenia:

Mszczonów

Data śmierci:

1939

Informacje

Kompozytor, dyrygent, akompaniator. Kształcił się w Konserwatorium w klasie kompozycji Kazimierza Sikorskiego. Z wykształcenia był pianistą, organistą i kompozytorem. Zadebiutował jako kompozytor oratorium Narodziny serca, wykonanym w Polskim Radiu przez orkiestrę symfoniczną pod dyrekcją Grzegorza Fitelberga (1935 r.). Komponował muzykę religijną, teatralną, filmową, lekką[1].

Bibliografia