Kaczyński, Władysław

Zgłoszenie do artykułu: Kaczyński, Władysław

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwisko:

Kaczyński, Władysław

Data urodzenia:

1896

Miejsce urodzenia:

Warszawa

Data śmierci:

31 października 1952

Miejsce śmierci:

Warszawa

Informacje

Kompozytor, dyrygent. Około 1912 r. należał do orkiestry ludowej Adama Sztromberga, z którą brał udział w najwcześniejszych nagraniach płyt „Syrena Grand Record”. Grał wirtuozowsko na akordeonie, był także skrzypkiem. Na początku lat dwudziestych założył własny zespół harmonistów. W latach trzydziestych współpracował z kompozytorem Piotrem Rybarskim. Dokonał szeregu nagrań w wytwórniach: „Odeon”, „Syrena Record” i „Lonora”. W pierwszych latach po II wojnie światowej pracował w wytwórni „Fogg Record”. Należał do Związku Autorów i Kompozytorów Scenicznych[1].

Bibliografia