Rybarski, Piotr

Zgłoszenie do artykułu: Rybarski, Piotr

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwisko:

Rybarski, Piotr

Data urodzenia:

1913

Miejsce urodzenia:

Warszawa

Data śmierci:

1942

Miejsce śmierci:

Oświęcim

Informacje

Kompozytor, dyrygent, autor tekstów. Urodzony na warszawskim Starym Mieście. Był harmonistą, uczył się u Karola Olesińskiego. Należał do kapel i ludowych orkiestr tanecznych, m.in. był harmonistą w orkiestrze Adama Sztromberga. Współpracował z muzykiem i kompozytorem Tadeuszem Kozłowskim, z którym w 1937 r. zorganizował i prowadził czternastoosobową orkiestrę ludową, dokonywał nagrań płytowych, występował w Polskim Radiu. Zginął w obozie koncentracyjnym w Oświęcimiu[1].

Bibliografia