Kierzkowski, Wiktor

Zgłoszenie do artykułu: Kierzkowski, Wiktor

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwisko:

Kierzkowski, Wiktor

Pseudonim:

Buddy

Data urodzenia:

23 grudnia 1958

Informacje

Perkusista. Przygodę z instrumentem rozpoczął w zespole Akcis (m.in. Andrzej Cudzich). Następnie występował z blues-rockową grupą Krzak, objawieniem polskiej muzyki lat 70-tych. W 1967 r. bliżej związał swoje losy z jazzem. Występował kolejno z Kwartetem Jana Kudyka i Wojciecha Groborza, z krakowskim Nonetem Swingowym Johhannband – łączącym jazz z tradycją klasycznej muzyki europejskiej, by następnie związać się z Old Metropolitan Band. Obecnie jest członkiem grupy Beale Street Band i Hi-Five[2].

Bibliografia