Kołaczkowska, Joanna

Zgłoszenie do artykułu: Kołaczkowska, Joanna

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwisko:

Kołaczkowska, Joanna

Data urodzenia:

22 czerwca 1966

Miejsce urodzenia:

Polkowice

Informacje

Artystka kabaretowa, autorka tekstów, liderka Kabaretu Hrabi. Studiowała Pedagogikę kulturalno-oświatową na Wyższej Szkole Pedagogicznej w Zielonej Górze. Swoją karierę artystyczną rozpoczęła w kabarecie Drugi garnitur. Po reaktywacji kabaretu Potem dołączyła do zespołu i stała się jego filarem. W 2002 r. wraz z Dariuszem Kamysem stworzyła Kabaret Hrabi, który jest uważany za kontynuatora najlepszych tradycji potemowskich[1].

Występuje także w serialu improwizowanym Spadkobiercy. Była aktorką w filmach tworzonych przez zielonogórską wytwórnię AYOY, a także w sztukach teatralnych u Stanisława TymaMacieja Stuhra. Jest jedną z najpopularniejszych artystek kabaretowych[2].

Bibliografia

1. 

http://www.hrabi.pl
Strona internetowa kabaretu Hrabi [odczyt: 21.09.2016].

2. 

Kozłowska, Agnieszka
Wywiad Agnieszki Kozłowskiej z Joanną Kołaczkowską przeprowadzony 21 września 2016 r.