Kondracki, Michał

Zgłoszenie do artykułu: Kondracki, Michał

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwisko:

Kondracki, Michał

Data urodzenia:

5 października 1902

Miejsce urodzenia:

Połtawa

Data śmierci:

27 lutego 1984

Miejsce śmierci:

Glen Cove koło Nowego Jorku

Informacje

Kompozytor. Studia odbył w Warszawie w Konserwatorium Muzycznym u Karola Szymanowskiego, Romana Statkowskiego oraz Henryka Melcera. Studia uzupełnił w Paryżu u Artura Honeggera, Nadii Boulanger i Paula Ducasa (lata 1927–1930).

Od 1930 r. działał w Warszawie jako kompozytor, a także recenzent i publicysta muzyczny, współpracował z licznymi pismami, jak „Muzyka Polska”, „Muzyka”, „Muzyka Współczesna”, „Pion”, „Ateneum”. Podczas II wojny światowej znalazł się w USA. Pracował dla telewizji, był pedagogiem, komponował, pisał korespondencje dla warszawskiego pisma Ruch Muzyczny. Pozostawił muzykę orkiestrową, symfonie, koncerty fortepianowe, opery, pieśni[1].

Bibliografia