Konrad, Jerzy

Zgłoszenie do artykułu: Konrad, Jerzy

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwisko:

Konrad, Jerzy

Data urodzenia:

6 stycznia 1948

Miejsce urodzenia:

Opalenica

Informacje

Skrzypek, gitarzysta, kompozytor i aranżer; ojciec Cezarego Konrada. Ukończył Liceum Muzyczne oraz Wydział Instrumentalny Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej w Poznaniu w klasie skrzypiec. W 1972 r. zrezygnował z udziału w konkursie skrzypcowym im. Henryka Wieniawskiego. Poświęcił się muzyce rozrywkowej.

W latach 1972–1975 prowadził własną grupę jazz-rockową, z którą występował w kraju i za granicą. Później założył zespół Ergo Band, z którym nagrał LP Ergo Band i Grażyna Łobaszewska, wydany w 1976 r. przez Muzę. Od 1978 r. współpracuje z Urszulą Sipińską (prywatnie żona Konrada) jako kompozytor, aranżer i lider grup akompaniujących artystce na estradzie i w nagraniach[1].

Bibliografia