Kostrzewski, Roman

Zgłoszenie do artykułu: Kostrzewski, Roman

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwisko:

Kostrzewski, Roman

Data urodzenia:

1960

Data śmierci:

10 lutego 2022

Informacje

Muzyk, wokalista i autor tekstów[1].

Legenda polskiej muzyki metalowej. W 1981 r. dołączył do zespołu Kat, z którym grał do 2004 r. Jego głos znalazł się na najbardziej znanych wydawnictwach zespołu. W 2004 r. z powodu konfliktu z gitarzystą Piotrem Luczykiem, odszedł z zespołu razem z perkusistą Ireneuszem Lothem i kontynuował karierę pod szyldem Kat & Roman Kostrzewski. W latach 2000–2002 grał z zespołem Alkatraz, którego był założycielem[2], [3].

Bibliografia