Lechowicz, Roman

Zgłoszenie do artykułu: Lechowicz, Roman

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwisko:

Lechowicz, Roman

Pseudonim:

Piękny Roman

Data urodzenia:

27 września 1963

Miejsce urodzenia:

Ostrów Wielkopolski

Informacje

Gitarzysta. Absolwent Szkoły Automatyki Przemysłowej „Mera ZAP” w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie właśnie poznał kolegów z zespołu Big Cyc. Jego przygoda z muzyką zaczęła się około szóstej klasy „podstawówki”, kiedy w tajemnicy przed wszystkimi, w samotności uczył się pierwszych, gitarowych solówek z repertuaru The Beatles i The Shadows. Z czasem próbował grać mocniejsze riffy takich kapel jak Black Sabbath, Led Zeppelin czy Judas Priest. W szkole średniej przez trzy lata grał w orkiestrze dętej. W młodości pasjonował się również rysowaniem, a zwłaszcza tworzeniem filmów rysunkowych. Kontynuacja nauki w tym kierunku była bardzo prawdopodobna, ale Roman Lechowicz postanowił działać na rynku muzycznym. Z Dżej DżejemDżerym grał już – choć nie od początku – w Rokoszu, a potem – już od pierwszych dni – w Big Cycu.

Jego sylwetka osobowa znacznie różni się od charakterów kolegów z grupy, ale to powoduje, iż do nich pasuje:

– Roman Lechowicz to bowiem typowy „grzeczny chłopiec”: zawsze miły, zawsze schludny, chwilami wręcz do przesady dbający o swój wygląd, stąd zresztą jego pseudonim;

– jako jedyny członek zespołu odsłużył zasadniczą służbę wojskową w Kompanii Reprezentacyjnej Wojska Polskiego;

– poza tym, również jako jedyny w zespole, jest abstynentem. Nie wypije nawet zimnego piwa w środku upalnego lata. Podczas tras, gdy inni raczą się napojami wyskokowymi, on potrafi przesiedzieć pół nocy w towarzystwie pociągając z butelki sok pomarańczowy lub colę.

Piękny Roman uważa, że mimo swoich przeciwieństw, koledzy z zespołu znakomicie się uzupełniają. Wypadkową ich muzycznych upodobań jest właśnie Big Cyc, choć i tu ma on odmienne od pozostałych członków kapeli, gusta. Jego faworyci to Pearl Jam, Metallica, Velvet Revolver oraz Green Day, ale nie pogardzi również dobrym jazzem[2].

Bibliografia