Lewandowski, Waldemar

Zgłoszenie do artykułu: Lewandowski, Waldemar

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwisko:

Lewandowski, Waldemar

Data urodzenia:

1 czerwca 1966

Data śmierci:

16 czerwca 2013

Informacje

Gitarzysta jazz-rockowy; kompozytor, aranżer, muzyk sesyjny. W szkole muzycznej był w klasie akordeonu, potem grał na perkusji, jednak to gitara fascynowała go najbardziej. W latach 80 rozpoczął współpracę z orkiestrą estradową, gdzie grał na gitarze elektrycznej. Ma na koncie wiele nagrań i koncertów z czołowymi polskimi artystami: Krzysztofem Ścierańskim, Wojciechem Konikiewiczem, Markiem Surzynem, Przemysławem Gintrowskim i zespołem VOX.

Od 1994 r. był gitarzystą funkowej grupy Surzyn Band. W 1996 r. znalazł się w pierwszej dziesiątce w rankingu na najlepszego gitarzystę jazzowego i jazz-rockowego. Był także twórcą i liderem zespołu Swinging Guitars Trio oraz laureatem na festiwalu Złota Tarka w 2004 r. Ponadto pracował nauczycielem, twórcą warsztatów muzycznych i gitarowych[1].

Bibliografia

1. 

http://www.asmr.pl/
Strona internetowa Autorskiej Szkoły Muzyki Rozrywkowej i Jazzu [odczyt: 22.08.2015].