Miśkiewicz, Dorota

Zgłoszenie do artykułu: Miśkiewicz, Dorota

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwisko:

Miśkiewicz, Dorota

Data urodzenia:

12 września 1973

Miejsce urodzenia:

Kłodzko

Informacje

Wokalistka jazzowa i piosenkarka, skrzypaczka, także kompozytorka i autorka tekstów. Córka Henryka Miśkiewicza, siostra Michała Miśkiewicza. Ukończyła Podstawową Szkołę Muzyczną I i II stopnia w klasie skrzypiec. Absolwentka Akademii Muzycznej w Warszawie w klasie skrzypiec Marii Słubickiej-Podejko (temat pracy magisterskiej Skrzypce w muzyce jazzowej). W 1994 r., jeszcze w czasie studiów zdobyła II nagrodę w konkursie Międzynarodowym Spotkaniu Wokalistów Jazzowych w Zamościu, rozpoczęła też współpracę z Włodzimierzem Nahornym, z którym nagrała cztery CD.

Oficjalnie zadebiutowała w 2002 CD Zatrzymaj się w potrójnej, roli jako wokalistka jazzowa, kompozytorka, autorka tekstów. Uczestniczyła w koncertach i nagraniach płytowych Ewy Bem, Anny Marii Jopek, Krzysztofa Popka, Janusza Strobla, Grzegorza Turnaua, Jana „Ptaszyna” Wróblewskiego. Współpracowała także z Klausem Doldingerem (i jego zespołem Passport), Cesarią Evorą (wspólne nagranie na polskiej edycji jej CD Rogamar), Nigelem Kennedy’m (wspólne koncerty From Bach to Hendrix)[1].

Bibliografia