Muzaj, Ryszard

Zgłoszenie do artykułu: Muzaj, Ryszard

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwisko:

Muzaj, Ryszard

Data urodzenia:

21 kwietnia 1955

Miejsce urodzenia:

Zduńska Wola

Informacje

Piosenkarz i gitarzysta. Uczył się gry na gitarze, perkusji i klawiszowych instrumentach elektronicznych. W latach 70. grał w amatorskim zespole rockowym. W 1978 r. wystąpił z autorskim recitalem Wieczór ballad i pieśni morskich w Kołobrzegu. W 1981 r. został członkiem szantowego zespołu Stare Dzwony. W latach 1989–1991 grał i śpiewał w grupie szantowo-folkowej Smugglers oraz w duecie z córką Małgorzatą Muzaj. Koncertował z nimi oraz jako solista na wszystkich ważniejszych imprezach szantowych w kraju, a także w Szwecji, Holandii, Francji, W. Brytanii, Niemczech, USA i Kanadzie. Jest laureatem nagród na Festiwalu Piosenki Żeglarskiej „Shanties” w Krakowie

– w 1983 r. I nagroda,

– w 1991 r. za wykorzystanie współczesnych trendów muzyki rozrywkowej w pieśni morskiej (z zespołem Smugglers),

– w 1993 r. nagroda prezydenta miasta Krakowa,

– w 1997 r. nagroda prezydenta miasta Krakowa z Markiem Siurawskim,

– w 1999 r. Grand Prix,

– w 2000 r. honorowe Grand Prix dla zespołu w składzie: Andrzej Korycki, Ryszard Muzaj, Michał Pańczyszyn, Jerzy Porębski, Marek Siurawski[1].

Bibliografia