Szurawski, Marek

Zgłoszenie do artykułu: Szurawski, Marek

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwisko:

Szurawski, Marek

Właściwie:

Siurawski, Marek

Data urodzenia:

3 czerwca 1948

Miejsce urodzenia:

Białogard

Informacje

Piosenkarz i gitarzysta. Dziennikarz, tłumacz i autor tekstów piosenek żeglarskich i szant. Ukończył Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną w Lublinie w klasie fortepianu. Założyciel zespołu Stare Dzwony, z którym debiutował na Festiwalu Piosenki Żeglarskiej Shanties w Krakowie w 1981 r. Jest autorem książek:

  • Szanty i szantymani – jedynej w Polsce antologii szantowej;
  • Razem bracia do lin – opowieści o ludziach, morzu i okrętach
  • Stan Hugill – ostatni szantyman.

W latach 1985–1994 kierownik artystyczny Festiwalu Piosenki Żeglarskiej Shanties w Krakowie, autor kilkuset audycji radiowych Razem bracia do lin propagujących muzykę mórz. Jest laureatem nagród na Festiwalu Piosenki Żeglarskiej Shanties w Krakowie:

Bibliografia