Nowak, Piotr

Zgłoszenie do artykułu: Nowak, Piotr

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwisko:

Nowak, Piotr

Data urodzenia:

1948

Data śmierci:

2 maja 2020

Miejsce śmierci:

Gorlice

Informacje

Gitarzysta basowy legendarnych grup BlackoutBreakout, prywatnie przyjaciel ich lidera Tadeusza Nalepy z którym grał także w jego solowych projektach.

Pochodził z Gorlic – karierę muzyczną zaczynał w bigbitowych formacjach takich jak Kornuty czy Halniaki. Po latach współpracy z Tadeuszem Nalepą praktycznie zawiesił działalność . Wrócił na scenę w 2015 r. z własnym zespołem. Grupa Piotr Nowak Band powstała po spotkaniu w studiu im. Tadeusza Nalepy w Polskim Radiu Rzeszów. Działalność rozpoczęła od wyjątkowego utworu Pamięć, którego tekst złożony jest z tytułów piosenek stworzonych przez Nalepę. Płyta pod tym samym tytułem ukazała się 1 lutego 2016 r. W 2016 r. w lutym zespół wystąpił w Polskim Radiu Rzeszów, a w listopadzie podczas koncertu z okazji 1000 wydania listy Dino Top[1], [2].

Bibliografia