Nowicki, Andrzej

Zgłoszenie do artykułu: Nowicki, Andrzej

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwisko:

Nowicki, Andrzej

Data urodzenia:

10 maja 1953

Miejsce urodzenia:

Zakopane

Data śmierci:

7 kwietnia 2000

Informacje

Gitarzysta basowy.

Rozpoczynał karierę w grupie Irjan Ireneusza Dudka. Grał między innymi w takich zespołach jak: Voo Voo, formacji Morawski Waglewski Nowicki Hołdys – płyta Świnie (1985) nagranej w „06” w Stodole oraz brał udział w sesji nagraniowej I Ching (1982/83).

W 1982 roku trafił do Perfect-u w miejsce pierwszego basisty – Zdzisława Zawadzkiego. W zespole grał do 1987 roku i potem po reaktywacji Perfect-u w latach 1993-1998[1].

Bibliografia

1. 

http://www.perfect.art.pl/
Oficjalna strona zespołu Perfect [odczyt: 11.06.2015].