Piwowar, Sławomir

Zgłoszenie do artykułu: Piwowar, Sławomir

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwisko:

Piwowar, Sławomir

Data urodzenia:

1953

Data śmierci:

17 marca 2015

Informacje

Gitarzysta.

Początki kariery muzycznej to występy z gitarą klasyczną (laureat Festiwalu San Sebastian w Hiszpanii), a następnie przygoda z jazzem z zespołami Paradox i Bemibek.

W latach 70. XX w. pojawił się w składzie grupy Aerolit towarzyszącej Czesławowi Niemenowi (płyta Niemen Aerolit). Pod koniec dekady dołączył jako drugi gitarzysta do SBB, z którą nagrał album Memento z banalnym tryptykiem z 1981 r. (napisał utwór Trójkąt radości). W składzie grupy pojawiał się także w 2006 i 2014 r.

Od lat 80. XX w. występował jako klawiszowiec (współpraca z Grzegorzem Ciechowskim pod szyldem Obywatel G.C. – muzyka do filmu Stan strachu). W kolejnych latach pojawiał się u boku m.in. Kasi Kowalskiej (1994-98), Eweliny FlintyUrszuli (płyty od 1992 do 2013 r.)[3].

Bibliografia