Pluskota, Krzysztof

Zgłoszenie do artykułu: Pluskota, Krzysztof

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwisko:

Pluskota, Krzysztof

Data urodzenia:

24 kwietnia 1978

Miejsce urodzenia:

Sadkowo

Informacje

Aktor teatralny i filmowy, artysta kabaretowy, dyrektor teatru STU w Krakowie. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Członek Grupy Rafała Kmity w latach 1999–2010; brał udział w przedstawieniach: Pop show, Trzy zdania o umieraniu, czyli niech żyje śmierć, Wieczór kabaretowy 10 lat Grupy Rafała Kmity, Dość dobry wyrób kabaretopodobny.

Z Teatrem Scena STU związany jest aktorsko od roku 2002, w 2016 r. został jego dyrektorem. Zadebiutował tam także jako reżyser. Znany z filmów: Karol. Człowiek, który został papieżem, Popiełuszko.Wolność jest w nas, Generał – zamach na Gibraltarze, Bilet na księżyc, Dżej Dżej. Gra również w serialach, m.in. w Chichocie losu, Blondynce, Generale, Czasie honoru, Brzyduli, Hotelu 52, Przepisie na życie, PrzyjaciółkachBarwach szczęścia[1].

Współpracował z teatrami: Capitol, Polonia, Och-Teatr, Teatr Rozrywki Chorzów, teatr STU i teatr krakowskiej PWST[2].

Bibliografia

1. 

http://www.dziennikteatralny.pl
Strona internetowa Dziennika Teatralnego [odczyt: 05.11.2016].

2. 

http://www.agencjabumerang.pl
Strona internetowa Agencji Bumerang [odczyt: 05.11.2016].

3. 

Kozłowska, Agnieszka