Pluszcz, Andrzej

Zgłoszenie do artykułu: Pluszcz, Andrzej

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwisko:

Pluszcz, Andrzej

Data urodzenia:

30 sierpnia 1948

Miejsce urodzenia:

Kraków

Data śmierci:

12 grudnia 2005

Miejsce śmierci:

Milicz

Informacje

Polski gitarzysta basowy i wokalista.

Absolwent średniej szkoły muzycznej oraz fizyki na Uniwersytecie Wrocławskim. Karierę rozpoczął w grupie Romuald & Roman, następnie występował w zespole Spisek Sześciu (m.in. Zbigniew CzwojdaZbigniew Lewandowski), który przekształcił się w Crash (m.in. Grażyna Łobaszewska). Od 1985 r. prowadził zespół Recydywa Blues Band, który utworzył z gitarzystą Aleksandrem Mrożkiem. Ponadto współpracował także z Tadeuszem Nalepą.

Współorganizował wrocławski festiwal Jazz nad Odrą, a także przez kilka lat był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego. Stworzył Ogólnopolskie Warsztaty Bluesowe w Bolesławcu[2], [3].

Bibliografia