Serocki, Kazimierz

Zgłoszenie do artykułu: Serocki, Kazimierz

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwisko:

Serocki, Kazimierz

Data urodzenia:

1922

Data śmierci:

1981

Informacje

Kompozytor. Studia odbył w Łodzi w tamtejszym konserwatorium w klasie kompozycji u Kazimierza Sikorskiego i w klasie fortepianu Stanisława Szpinalskiego. Potem wyjechał do Paryża i w latach 1947–1948 studiował u Nadii Boulanger (kompozycje) i Lazara Levy’ego (grę fortepianową). Był koncertującym pianistą, odbył tournée po krajach europejskich. Skomponował dwie symfonie, tryptyk na orkiestrę kameralną, koncert na instrumenty dęte, utwory fortepianowe, pieśni i piosenki, muzykę do filmów[2].

Bibliografia