Stojowski, Zygmunt

Zgłoszenie do artykułu: Stojowski, Zygmunt

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwisko:

Stojowski, Zygmunt

Data urodzenia:

14 maja 1869

Miejsce urodzenia:

Strzelce

Data śmierci:

6 listopada 1946

Miejsce śmierci:

Nowy Jork

Informacje

Kompozytor, pianista. Studiował u Władysława Żeleńskiego w konserwatorium muzycznym w Warszawie, ponadto u J. Massneta w Paryżu oraz u Ignacego Paderewskiego. Od 1906 r. mieszkał na stałe w USA. W 1912 r. został profesorem Institute of Musical Arts w Nowym Jorku. Później wykładał w Von Ende School of Music i w Juilliard School. Był czynnym pianista, koncertował wielokrotnie w USA i miastach Europy. Skomponował symfonię, koncerty fortepianowe, muzykę kameralną, utwory chóralne i pieśni[1].

Bibliografia