Stolarska, Krystyna

Zgłoszenie do artykułu: Stolarska, Krystyna

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwisko:

Stolarska, Krystyna

Pseudonim:

Gayga

MC Diva

Data urodzenia:

30 października 1954

Miejsce urodzenia:

Będzin

Data śmierci:

30 lipca 2010

Miejsce śmierci:

Siemianowice Śląskie

Informacje

Piosenkarka, kompozytorka, także instrumentalistka. Ukończyła Średnią Szkołę Muzyczną w klasie skrzypiec. Absolwentka Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Śląskiego. W latach 1973–1980 śpiewała w grupach wokalnych AmazonkiPro Contra. Współpracowała jako wokalistka z grupą Krzysztofa Sadowskiego i zespołem Blues and Rock Wojciecha Skowrońskiego. Od 1981 r. występuje jako solistka pod pseudonimem Gayga. Koncertowała z zespołami Pro Rock, Din i Sei Chanel w kraju, m.in. w Opolu i Sopocie, oraz za granicą, m.in. w Szwecji, RFN, Szwajcarii, Czechosłowacji, Rumunii, Bułgarii, Mongolii, Wietnamie, Maroku, na Kubie i ośrodkach polonijnych USA. Od 1994 r. była solistką grupy MC Diva oraz wokalistką i liderem blues-rockowej grupy Jork. Zrealizowała teledyski i recitale telewizyjne w Warszawie, Wrocławiu i Katowicach, a także w USA[1].

Bibliografia