Szulc, Józef Zygmunt

Zgłoszenie do artykułu: Szulc, Józef Zygmunt

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwisko:

Szulc, Józef Zygmunt

Właściwie:

Sigismond, Joseph

Pseudonim:

Sulima, Jan

Data urodzenia:

9 kwietnia 1875

Miejsce urodzenia:

Warszawa

Data śmierci:

10 kwietnia 1956

Miejsce śmierci:

Paryż

Informacje

Kompozytor. Studiował u Rudolfa Strobla i Zygmunta Noskowskiego w Instytucie Muzycznym. Był wykładowcą w Konserwatorium Juliusa Sterna w Berlinie. Studia kontynuował u Jules‘a Masseneta i Ignacego Paderewskiego w Paryżu. Był dyrygentem orkiestr symfonicznych w Niemczech, Belgii i we Francji. Komponował operetki, utwory skrzypcowe i fortepianowe, pieśni, piosenki[1].

Bibliografia