Tarnowski, Władysław

Zgłoszenie do artykułu: Tarnowski, Władysław

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwisko:

Tarnowski, Władysław

Pseudonim:

Buława, Ernest

Data urodzenia:

1836

Data śmierci:

1878

Informacje

Władysław hrabia Tarnowski – poeta, pianista, kompozytor. Uczeń i przyjaciel Franciszka Liszta. Kontynuator romantyzmu. Mecenas sztuki i podróżnik (zmarł w Ameryce Południowej)[3].

Tworzył pod pseudonimem Ernest Buława. Najważniejsze utwory w dorobku: poezje Krople czary (1865), Piołuny (1869), Nowe poezje (1872), poemat historyczny Kochankowie ojczyzny (1872), dramaty Izaak (1871), Karlińscy (1874), opery Achmed, Joanna Grey[2].

Bibliografia