Trojan, Barbara

Zgłoszenie do artykułu: Trojan, Barbara

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwisko:

Trojan, Barbara

Nazwisko rodowe:

Pysz, Barbara

Informacje

Urodzona pod znakiem „Koziorożca” (29 grudnia) w Bielsku-Białej, ukończyła średnią szkołę muzyczną w klasie skrzypiec (1971 r.), a następnie Akademię Muzyczną w Katowicach na Wydziale Pedagogicznym (1976 r.).

Od lat 70-tych XX w. członkini Zaiksu. Ma na swoim koncie występy solowe (w okresie studiów) oraz w zespołach: Chorus, Full, Partita, Familia, a następnie Gang Marcela – do chwili obecnej.

Od 1982 roku żona Marcela Trojana (solistka „GM”) i matka 2 synów: Davida i Jakuba. Współzałożycielka zespołu Gang Marcela; wykonawczyni – jako solistka GM – wielu przebojów, jak np. Kto, jeśli nie ty, Znajdziemy pośród trosk, Za jeden grosz, Sen jak dym, Miłość nie liczy lat itd.

Ma na swoim koncie licznie wydane albumy płytowe z zespołem Gang Marcela, jak na przykład Tyle złamanych serc, Byle do przodu, Mamy święta, Nastrój świąt, Bieszczady czyli country na swojska nutę, Pytanie o sens, Nie tylko kasa.

Zajęcia dodatkowe: udział we współtworzeniu wydawanych przez rodzinną firmę pozycji albumowych (wydawnictwa ilustracyjno-słowno-muzyczne). Obecnie mieszka w Bielsku-Białej[2].

Bibliografia

1. 

Wolański, Ryszard

2. 

http://www.gangmarcela.pl
Oficjalna strona internetowa zespołu Gang Marcela [odczyt: 13.12.2015].