Wilczyńska, Agnieszka

Zgłoszenie do artykułu: Wilczyńska, Agnieszka

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwisko:

Wilczyńska, Agnieszka

Informacje

Wokalistka. Ukończyła z wyróżnieniem studia wokalne na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Jedna z najbardziej utalentowanych polskich wokalistek jazzowych – od kilku lat według ankiety czytelników „Jazz Forum” uznawana za jedną z najlepszych w Polsce.

Jest laureatką pierwszej nagrody Międzynarodowego Festiwalu Wokalistów Jazzowych w Zamościu oraz pierwszej nagrody na Festiwalu Młodych talentów w Szczecinie. Występowała również m.in. na JazzPol Festival, Jazz Jamboree, Jazz Forum Festiwal, Pomorska Jesień Jazzowa, Złota Tarka, Jazz Hot Spring Festiwal.

Równolegle z działalnością artystyczną realizuje się z dużym powodzeniem na płaszczyźnie pedagogicznej. Prowadzi warsztaty wokalne dla młodzieży i dorosłych, jest często zapraszana jako członek jury na festiwale w całej Polsce. Od 1998 r. jest wykładowcą śpiewu na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej w Katowicach oraz nauczycielem śpiewu w Fundacji działającej przy Zespole Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

Współpracowała m.in. z tak znakomitymi muzykami jak: Andrzej Jagodziński, Włodzimierz Nahorny, Janusz Muniak, Henryk Miśkiewicz, Janusz Skowron, Adam Cegielski, Czesław Bartkowski, Jan Ptaszyn Wróblewski, Zbigniew Wegehaupt[1].

Bibliografia

1. 

http://goldwashboard.prv.pl/
Oficjalna strona internetowa zespołu Gold Washboard [odczyt: 05.12.2011].