Wójcik, Marcin

Zgłoszenie do artykułu: Wójcik, Marcin

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwisko:

Wójcik, Marcin

Data urodzenia:

5 stycznia 1974

Miejsce urodzenia:

Lublin

Informacje

Artysta kabaretowy, aktor, autor tekstów. Lider i założyciel lubelskiego kabaretu Ani Mru-Mru. Ukończył Akademię Wychowania Fizycznego i przez 4 lata pracował jako nauczyciel WF-u w szkole podstawowej i gimnazjum. W 1999 r. stworzył kabaret, który stał się jego drogą zawodową. Występuje w programach telewizyjnych. Przez wiele lat, wspólnie z Robertem Górskim, był prowadzącym w Kabaretowym Klubie Dwójki i Latającym Klubie Dwójki[1]. Udzielał się także w dubbingu (filmy: Biała i Strzała podbijają kosmos, Mniam!, Sklep dla samobójców, Czarnoksiężnik z Oz: Powrót Dorotki). Występuje w serialu improwizowanym Spadkobiercy[2].

Bibliografia

1. 

http://www.animrumru.art.pl/.
Strona internetowa kabaretu Ani Mru-Mru [odczyt: 14.12.2016].

2. 

http://www.filmweb.pl/.
Strona internetowa Filmweb [odczyt: 14.12.2016].

3. 

Kozłowska, Agnieszka.