Ani Mru-Mru

Zgłoszenie do artykułu: Ani Mru-Mru

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwa:

Ani Mru-Mru

Kabaret Ani Mru-Mru

Data powstania:

1999

Informacje

Kabaret powstał w Lublinie z inicjatywy Marcina Wójcika. Pierwszy program został zagrany sześć razy w klubie Hades. Kolejne spotkania z kabaretem miały miejsce w Winiarni „U Dyszona” w Lublinie. W 2000 r. do zespołu dołączyli Michał WójcikWaldemar Wilkołek. Obecnie występują w składzie trzyosobowym[1].

W 2003 r. otrzymali Grand Prix na PACE i od tego czasu są jednym z najpopularniejszych polskich kabaretów. Byli wielokrotnie nagradzani, między innymi na Lidzbarskich Biesiadach Humoru i Satyry oraz Mazurskim Lecie Kabaretowym „Mulatka”. Laureaci pierwszej telekamery przyznanej w 2007 r. dla kabaretu – czyli nagrody, na którą głosują widzowie telewizyjni. Biorą udział w wielu programach telewizyjnych, stanowili filar Latającego Klubu Dwójki. Przygotowali kilka programów kabaretowych: Nic ciekaweeegooo, 10 Lecie Kabaretu Ani Mru-Mru, Czerń czy biel, Nuda, rutyna i odcinanie kuponów, Jeśli się nie da, a bardzo się chce...to można!, Skurcz.

W 2015 r. ukazała się książka Ani Mru-Mru. O dwóch takich, co było ich trzech, w której opowiadają o sobie Adrianowi Dąbkowi[2].

Bibliografia

1. 

http://encyklopediakabaretu.pl
Strona internetowa poświęcona zagadnieniom związanym z kabaretami [odczyt: 14.12.2016].

2. 

http://www.animrumru.art.pl/
Strona internetowa kabaretu Ani Mru-Mru [odczyt: 14.12.2016].

3. 

Kozłowska, Agnieszka