Woźniacka, Irena

Zgłoszenie do artykułu: Woźniacka, Irena

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwisko:

Woźniacka, Irena

Data urodzenia:

20 października 1945

Miejsce urodzenia:

Ciechanowiec

Informacje

Piosenkarka. Ukończyła Liceum Pedagogiczne w Szczecinie. Uczyła się gry na fortepianie i gitarze. W 1965 r. zadebiutowała jako wokalistka jazzowa z zespołem Andrzeja Mazurkiewicza. Wystąpiła z nim na Studenckim Festiwalu Jazzowym „Jazz nad Odrą” ’68 we Wrocławiu. W latach 1971–1974 śpiewała z zespołem WaganciCzerwono-Czarni. Od 1974 r. występuje jako solistka.

Jest laureatką:

– Srebrnego Pierścienia na Festiwalu Piosenki Żołnierskiej Kołobrzeg ’72,

– nagrody publiczności na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej Opole ’73,

– Złotych Pierścieni na Festiwalu Piosenki Żołnierskiej w Kołobrzegu w 1974, 1977 i 1984 r[1].

Bibliografia