Wysocki, Wiesław

Zgłoszenie do artykułu: Wysocki, Wiesław

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwisko:

Wysocki, Wiesław

Informacje

Klarnecista, saksofonista i pianista. Absolwent Wydziału Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach, laureat głównych nagród na festiwalach: „Jazz Juniors” w Krakowie oraz „Jazz nad Odrą” we Wrocławiu, a także wyróżnienia na I Konkursie Improwizacji Jazzowej. Gra na flecie, klarnecie, klarnecie basowym, saksofonach: sopranowym, altowym, tenorowym i barytonowym. Naukę gry na fortepianie i organach rozpoczął pod kierunkiem ojca w wieku 5 lat i realizuje się również jako pianista.

Komponuje i aranżuje, współpracował z Januszem Stokłosą przy spektaklu „Piotruś Pan”. Wydał płytę pt. „Księżycowy chłopiec” z muzyką Krzysztofa Komedy i śpiewem Doroty Gorjainow.

Grał na krajowych festiwalach w Oplu i Sopocie z orkiestrami Alex Band, Big Warsaw Band, Kukla Band. Brał udział w koncercie Natalie Cole i Raya Charlesa podczas ich występów w Polsce. Jest zapraszany do współpracy przez czołówkę polskich muzyków i kompozytorów, dzięki czemu regularnie występuje w różnych programach telewizyjnych i koncertach estradowych. Jest też stałym gościem scen klubowych.

Współpracuje aktualnie na stałe z wieloma warszawskimi teatrami muzycznymi – Roma, Komedia, Syrena, Buffo, Teatr na Woli, grając w spektaklach takich jak: „Crazy for you”, „Miss Sajgon”, „Koty”, „Grease”, „Chicago”, „Opera za trzy grosze”. Od 1996 r. na stałe występuje w zespole Gold Washboard[1].

Bibliografia

1. 

http://goldwashboard.prv.pl/
Oficjalna strona internetowa zespołu Gold Washboard [odczyt: 05.12.2011].