Żak, Katarzyna

Zgłoszenie do artykułu: Żak, Katarzyna

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwisko:

Żak, Katarzyna

Data urodzenia:

1963

Miejsce urodzenia:

Toruń

Informacje

W 1986 roku ukończyła PWST we Wrocławiu i od 1986 roku pracowała w Teatrze Współczesnym we Wrocławiu gdzie zagrała około 20-tu ról teatralnych do czerwca 1995. Ważniejsze: Opera za trzy grosze reż. Jan Błeszyński – Polly Peachum, Sztukmistrz z Lublina reż. Jan Szurmiej – Zewtel, Requiem dla zakonnicy reż. Jurij Krasowskij – Temple Stevens, Lot nad kukułczym gniazdem reż. Jan Buchwald – Candy Star, Romans róży reż. Adolf Weltchek – Róża.

Od 1995 do 2009 roku aktorka Teatru Rampa w Warszawie.

Aktorka śpiewająca, na stałe współpracuje z Wojciechem Młynarskim i kabaretem Pod Egidą. Od kilku lat stale współpracuje z Teatrem Komedia w Warszawie gdzie zagrała w spektaklach: Chicago, Stepping out, Songi Brechta, Koleżanki.

Nagrała trzy płyty:

– 1994 – Zak_Katarzyna_Mlynarski_jazz_(CD)_Polonia_Rec_1993 zawiera standardy jazzowe z polskimi tekstami Wojciecha Młynarskiego;

– 1995 – Kolędy na cały rok teksty Bogdan Loebl, muzyka Włodzimierz Nahorny;

– 2016 – Bardzo przyjemnie jest żyć.

Nagrody:

– 1990 – wyróżnienie za interpretację piosenki na Festiwalu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu,

– 1993 – nagroda Towarzystwa Przyjaciół Teatru dla młodego aktora[2].

Bibliografia

1. 

Wolański, Ryszard

2. 

http://katarzynazak.pl/
Oficjalna strona internetowa Katarzyny Żak [odczyt: 28.07.2016].