Żółkoś, Adam

Zgłoszenie do artykułu: Żółkoś, Adam

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwisko:

Żółkoś, Adam

Data urodzenia:

19 kwietnia 1955

Miejsce urodzenia:

Bydgoszcz

Informacje

Pianista, kompozytor i aranżer. Ukończył Podstawową Szkołę Muzyczną i Liceum Muzyczne w Bydgoszczy w klasie fortepianu. Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Zadebiutował w 1976 r. w konkursie pianistów jazzowych w Kaliszu, gdzie zdobył I nagrodę. W latach 1976–1981 występował jako solista, prowadził własne zespoły, współpracował z grupą Royal Rag Jazz Band i Poznańską Orkiestrą Rozrywkową. W latach 1982–1985 grał w klubach muzycznych Holandii i Szwajcarii. Od 1980 r. komponuje i aranżuje dla Joanny Zagdańskiej (prywatnie żona Żółkosia).

Jest laureatem:

– II nagrody w Konkursie Improwizacji Jazzowej w 1977 r.,

– wyróżnienia na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej Opole ’86,

– III nagrody na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Sopot ’87 i I nagrody na festiwalu OIRT w Sofii (Bułgaria) za piosenkę Rękawiczki,

– II nagrody na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej Opole ’90 za piosenkę Spokój[1].

Bibliografia